Bezpieczeństwo w Internecie

Bezpieczny Internet poza domem? Bądź bezpieczna w Internecie #03

Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telefonu podpiętego do Internetu(co jest trochę przerażające;)). Korzystamy z komunikatorów, sprawdzamy pocztę, udzielamy się w mediach społecznościowych, spędzamy coraz więcej czasu korzystając z Internetu w smartfonach i laptopach również poza domem, nierzadko łącząc się z innymi sieciami. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo naszego telefonu i naszych danych.

Darmowe sieci Wi-Fi spotykamy już niemal wszędzie, w restauracjach, sklepach, hotelach, a także w środkach transportu publicznego. Jest to bardzo wygodne, ale również może być niebezpieczne. Dlatego dziś kilka zasad jak bezpiecznie korzystać z internetu poza domem.

  • Korzystaj z Internetu swojej sieci komórkowej – to najbezpieczniejszy sposób więc jeśli tylko możesz to korzystaj właśnie z własnej sieci. Jeżeli potrzebujesz skorzystać z Internetu na laptopie, możesz go udostępnić ze swojego telefonu, w ramach własnej sieci.

  • Wyłącz funkcję Wi-Fi poza domem – wychodząc z domu wyłącz funkcję wi-fi. Większość telefonów łączy się automatycznie z otwartą siecią, która nie wymaga hasła. Możesz to zmienić w ustawieniach telefonu lub po prostu wyrobić w sobie nawyk wyłączania wi-fi gdy wychodzisz z domu.

  • Nie korzystaj z otwartych sieci Wi-Fi – w coraz większej ilości miejsc spotykamy otwartą sieć  wi-fi, która nie wymaga do połączenia hasła. Cyberprzestępcy często tworzą otwarte sieci w miejscach publicznych o nazwach, które nadają im autentyczności i dzięki temu mogą przechwytywać różne dane.

  • Publiczne Wi-Fi z hasłem – korzystaj z rozwagą! – jeżeli potrzebujesz połączyć się z siecią wi-fi w miejscu publicznym to nie loguj się podczas połączenia do ważnych dla siebie usług.

Potrzebujesz pomocy w zakresie bezpieczeństwa w sieci?

Masz pytania lub wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa w sieci, śmiało pytaj! W komentarzu lub wysyłając wiadomość bezpośrednio do mnie, na pewno znajdę dla Ciebie czas.

Tagi

Sławomir Wójcik

Specjalizuję się w marketingu usług profesjonalnych, od ponad 8 lat wspieram gabinety medyczne, gabinety medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Opracowuje marketingowe strategie rozwoju, projektuje strony internetowe, zajmuje się optymalizacją i pozycjonowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close