Marketing gabinetuStrona i blog

Czy Twoja strona ma certyfikat SSL?

Certyfikat SSL używany jest do szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem odwiedzającym Twoją stronę, a serwerem WWW. Wykorzystywany jest przede wszystkim do ochrony haseł, danych osobowych i numerów kart kredytowych.

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL?

1. Bezpieczeństwo

Certyfikat SSL zapewnia bezpieczeństwo używanych haseł, formularzy, danych osobowych, numerów kart kredytowych jeżeli na stronie gabinetu masz sklep on-line.

2. Zaufanie Klientów

COraz więcej osób zwraca uwagę, czy dana strona ma certyfikat bezpieczeństwa SSL, szczególnie gdy mają dokonać zakupu w sklepie internetowym lub dokonać rejestracji.

3. Integracja z Google i Facebook

Jeżeli chcesz zintegrować swoją stronę z przedstawianiem oferty na Facebooku(produkty w sklepie pojawiają się jako produkty na Twojej stronie na Facebooku) musisz posiadać na swojej stronie certyfikat SSL.

Podobne wymogi wprowadził Google w przypadku kampanii AdWords dla stron, które posiadają sklepy on-line.

4. Wyższe pozycje w Google

Wyszukiwarka Google promuje strony internetowe posiadające certyfikaty SSL. Strona zyskuje według algorytmu Google na wartości i będzie zajmować wyższe pozycje niż strony bez certyfikatów.

Jak sprawdzić czy Twoja strona ma certyfikat SSL?

Żeby sprawdzić czy masz certyfikat na swojej stronie wystarczy włączyć swoją stronę www i spojrzeć czy u góry przeglądarki obok adresu strony www znajduje się kłódka. Po kliknięciu w nią pojawi się dodatkowy komunikat czy strona jest bezpieczna.

Jak zainstalować certyfikat SSL?

Jeżeli Twoja strona nie ma certyfikatu SSL najlepiej zgłosić się do firmy, która projektowała Twoją stronę internetową lub do firmy, w której posiadasz zarejestrowaną domenę. Przykładowo, rejestrator domen nazwa.pl oferuje darmowe certyfikaty SSL do domen u siebie rejestrowanych. Wystarczy je włączyć na swojej stronie.

Jeżeli nie możesz skontaktować się z firmą, która projektowała Twoją stronę, a potrzebujesz pomocy przy włączeniu certyfikatu SSL, zgłoś się do nas, pomożemy!

Kontakt: marketingkosmetologii@gmail.com | +48 730-612-693

Tagi

Sławomir Wójcik

Specjalizuję się w marketingu usług profesjonalnych, od ponad 8 lat wspieram gabinety medyczne, gabinety medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Opracowuje marketingowe strategie rozwoju, projektuje strony internetowe, zajmuje się optymalizacją i pozycjonowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close