Strona i blog

Domena gabinetu kosmetycznego – gdzie zarejestrować

W poprzednim wpisie omawiałem Jak wybrać domenę dla strony gabinetu kosmetycznego. Dziś zajmiemy się jej rejestracją, gdzie to zrobić, w jakiej firmie i w jakiej cenie?

Na rynku domen funkcjonuje wielu rejestratorów, czym się więc kierować przy wyborze? Na pewno warto zwrócić uwagę na to by firma była wiarygodna, funkcjonująca na rynku polskim. Jeżeli będziesz mieć tutaj jakąkolwiek wątpliwość zawsze możesz zapytać mnie o opinię korzystając z chata on-line na naszej stronie.

Istotnym elementem jest oczywiście cena, i tutaj UWAGA! Nie cena rejestracji, ale cena odnowienia domeny. Większość firm oferuje rejestrację domeny .pl w cenach od 0zł do 12zł netto – nie ma tu wielkich różnic. Te jednak występują po okresie 12 miesięcy kiedy musimy domenę przedłużyć na kolejny okres abonamentowy.

Poniżej zestawienie cen u najpopularniejszych rejestratorów domen w Polsce.

Firma

Koszt rejestracji

Koszt przedłużenia domeny

Nazwa.pl

Od 0 do 10zł netto

120zł netto

Home.pl

Od 0 do 10zł netto

100zł netto

Az.pl

Od 0 do 10zł neto

100zł netto

Domeny.pl

Od 0 do 9,99zł netto

99,99zł netto

OVH.pl

9,89zł netto

44,99zł netto

Ceny aktualne na dzień: 10 lutego 2020

Jak widzisz ceny za przedłużenie(odnowienie) domeny znacznie się różnią. W OVH jest to 55zł brutto, a w nazwa.pl 147zł brutto. Oczywiście każda z firm stara się uzasadniać swoją cenę, np. darmowym certyfikatem SSL czy całodobową techniczną, szczegóły możecie przeczytać na stronach rejestratorów.

Jaka jest moja opinia na temat rejestratorów i gdzie ja polecam zarejestrować domenę?

Na ten moment jest to zdecydowanie OVH, ma po prostu najkorzystniejszą ofertę, nawet biorąc pod uwagę wszystkie ewentualne dodatkowe elementy techniczne(ssl, pomoc techniczna). Od razu wyjaśniam, że w żaden sposób nie jestem z tą firmą związany ani mnie nie sponsoruje, po prostu są najkorzystniejsi finansowo.

Tagi

Sławomir Wójcik

Specjalizuję się w marketingu usług profesjonalnych, od ponad 8 lat wspieram gabinety medyczne, gabinety medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Opracowuje marketingowe strategie rozwoju, projektuje strony internetowe, zajmuje się optymalizacją i pozycjonowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close