StrategiaStrona i blog

Jak zwiększyć liczbę Klientek z internetu w gabinecie kosmetycznym

Prowadzisz stronę internetową swojego gabinetu jednak niewiele osób ją odwiedza? Wydajesz duże kwoty na firmę pozycjonującą jednak Klientów nie przybywa? Niestety większość stron internetowych posiada podstawowe błędy techniczne i optymalizacyjne, które uniemożliwiają zdobycie przez nią wysokich pozycji w Google, a co za to tym idzie zdobywanie nowych Klientów. Pozycjonowanie źle zoptymalizowanej strony internetowej również nie przyniesie długotrwałego efektu, bez względu na to jak wielką kwotę na pozycjonowanie wydamy.

Co w takim razie ma znaczenie? Optymalizacja, czyli dostosowanie strony internetowej do wyszukiwarek internetowych, najczęściej, w przypadku stron już istniejących, jest to po prostu poprawienie błędów po firmie, która stworzyła stronę internetową.

Poniżej statystyka, pokazująca szybki efekt optymalizacji strony internetowej jednego z gabinetów kosmetycznych w mieście do 120 tys. mieszkańców. Wykropkowana linia to moment przejęcia przez nas strony internetowej i dokonanie niezbędnych poprawek.

W momencie zgłoszenia się do nas Klientki, strona na wszystkie swoje kluczowe frazy znajdowała się poza 50-tką pierwszych wyników w Google, a liczba kliknięć z wyszukiwarki wynosiła zaledwie kilka dziennie, bywały też dni, że takich kliknięć nie było.

Po wprowadzeniu zmian widoczność strony w Google zwiększała się niemal dwukrotnie, co bezpośrednio przełożyło się na ruch na stronie i liczbę Klientek w gabinecie. W ciągu miesiąca, bez płatnych usług dodatkowego pozycjonowania, strona została wprowadzona na pierwszą stronę wyników Google(top10) na 3 kluczowe frazy, w ciągu następnego miesiąca na kolejne 3 frazy.


Ile kosztuje optymalizacja strony? 400zł (kup w sklepie on-line: Optymalizacja strony gabinetu

Tagi

Sławomir Wójcik

Specjalizuję się w marketingu usług profesjonalnych, od ponad 8 lat wspieram gabinety medyczne, gabinety medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Opracowuje marketingowe strategie rozwoju, projektuje strony internetowe, zajmuje się optymalizacją i pozycjonowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close