KoronawirusKoronawirus a gabinety kosmetyczne

Koronawirus a gabinety kosmetyczne [wpis aktualizowany]

Czy koronawirus wpłynie na funkcjonowanie gabinetów kosmetycznych? Niestety wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej tak i nie dotyczy to tylko ewentualnego spadku liczby Klientek.

Obserwując zmagania innych krajów z koronawirusem możemy już dostrzec z czym borykać będą się właścicielki gabinetów kosmetycznych:

  • brak maseczek lub ich absurdalnie wysoka cena – już przykład Chin pokazuje, że niemal na pewno stanie się to problemem. Masek brakuje, do tego część produkcji w państwie środka została wstrzymana przez samego koronawirusa. Co prawda Ministerstwo Zdrowia wspólnie z GIS apeluje by nie kupować maseczek(podobne informacje przekazuje na świecie chociażby WHO czy amerykański odpowiednik GIS) to jednak maseczki z hurtowni znikają w bardzo szybkim tempie.

Jeszcze nie tak dawno płaciłyśmy 4zł za opakowanie, w ubiegłym tygodniu musiałyśmy zapłacić 65 zł – opowiada właścicielka jednego z krakowskich salonów kosmetycznych.

  • brak jednorazowych rękawiczek lub ich wysoka cena – nie jest to aż tak prawdopodobne jak w przypadku maseczek, jednak przykład Włoch pokazuje, że z czasem może pojawić się problem. W ostatnim czasie media na całym świecie pokazywały mieszkańca jednej z zamkniętych przez policję miejscowości we Włoszech, który mówił, że nie może dostać się do sklepu, gdyż wpuszczani są wyłącznie ludzie w maskach i jednorazowych rękawiczkach, a te skończyły się w lokalnych aptekach. Materiał był też pokazywany w największych polskich mediach.
  • środki do dezynfekcji – sytuacja podobno do powyższych, mamy to do czynienia nie tylko z zakupami osób indywidualnych ale też firm i instytucji, które w związku z koronawirusem wdrażają zasady bezpieczeństwa. Produkty znikają, ceny mogą być coraz wyższe.

Co można zrobić? Odpowiedzią wydają się racjonalnie zaplanowane zapasy. Nikt nie wie jak sytuacja będzie się rozwijać i jak długo potrwa, ciężko wiec też przewidzieć jak duży zapas należałoby wykonać. Jeśli jednak masz taką możliwość i wiesz, że nie przepłacasz to na pewno warto kupić powyższych produktów więcej.

Koronawirus a gabinety kosmetyczne – sytuacja w innych krajach

Pobierz darmowy plakat: Jak myć ręce

Tagi

Zarządzanie gabinetem

Profesjonalne wsparcie dla kosmetologów, właścicieli gabinetów kosmetycznych, kosmetologicznych, fryzjerskich, gabinetów medycyny estetycznej. Marketing dla kosmetologów, wsparcie prawne, szkolenia, finanse i zarządzanie.

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close