Prawo

Negatywny komentarz na Booksy – jak usunąć

Prowadzisz salon / gabinet kosmetyczny (fryzjerski / masażu / piercingu itd.) i któryś z Twoich Klientów wystawił Ci negatywną opinię z którą się nie zgadzasz? Nie wiesz jak usunąć ten negatywny komentarz? Negatywny komentarz rujnuje Twoją opinię na rynku usług i powoduje mniejsze zainteresowanie Twoimi usługami? Poniżej podpowiedź jak możesz wybrnąć z tej sytuacji.

Drogi czytelniku zacznijmy od początku. Co to jest Booksy.com (dalej jako „Booksy”)?

To oprogramowanie i serwis dostępny w sieci Internet, przeznaczony jest dla Klientów i służy do rezerwowania usług (np. fryzjerskich, kosmetycznych, piercingu, masażu, fizjoterapii, medycyny estetycznej itd.) przez Klientów w celu zawierania umów o świadczenie usług przez „Partnerów” (tj. firmy, które utworzyły konta na Booksy w celu świadczenia usług dla Klientów).

Najprościej rzecz ujmując to system umożliwiający Klientowi rezerwację usługi w danym gabinecie.

Ponad powyższe Booksy wprowadziła możliwość skomentowania usługi oraz jej ocenę (w skali od 1 do 5) po jej wykonaniu. Jednakże wystawiony przez Klienta komentarz oraz ocenę może usunąć osoba je wystawiająca (Klient), bądź administrator serwisu. Zatem Partner tj. właściciel gabinetu, który świadczył usługę, nie ma możliwości wpływu na komentarz i ocenę Klienta (oprócz możliwości odpowiedzenia danemu Klientowi), a także nie ma możliwości ich samodzielnego usunięcia.

Również osoba, która nie skorzystała z usługi nie ma możliwości opublikowania komentarza ani oceny, bowiem wystawienie komentarza i oceny jest możliwe tylko po odbytej przez Klienta wizycie.

Co można zrobić w przypadku gdy właściciel gabinetu (usługodawca) nie zgadza się z wystawioną opinią lub opinia jest po prostu nieprawdziwa?

Czytaj dalej na blogu Prawo w gabinecie: Jak usunąć negatywny komentarz z Booksy

Prawo w gabinecie - Prawnik dla kosmetologów

Tagi

Joanna Jachymiak-Rogala

Radca prawny, właścicielka kancelarii w Krakowie. Od początku pracy zawodowej specjalizuje się w problematyce prawa medycznego i zapewnia wsparcie m.in. firmom z branży medycznej oraz branży beauty. Autorka bloga prawowgabinecie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close