Koronawirus a gabinety kosmetyczne

Otwarcie gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich – 11 czy 18 maja?

W połowie kwietnia na podstawie różnych danych statystycznych z Polski oraz innych krajów europejskich wyliczaliśmy, że otwarcie gabinetów kosmetycznych i salonów fryzjerskich powinno nastąpić w okolicach 18 maja. Data ta też przewijała się coraz częściej w czasie rozmów specjalnych zespołów powołanych do pracy nad odmrażaniem gospodarki.

16 kwietnia na specjalnie zwołanej konferencji prasowej premiera wraz ministrem zdrowia przedstawili plan “odmrażania” gospodarki, w którym gabinetu znalazły się w trzecim etapie, nie podano jednak daty kiedy kolejne etapy będą następować, co spotkało się z dużą falą krytyki.

W tej chwili nie musimy już bazować na wyliczeniach i naszych nieoficjalnych informacjach od osób związanych z rządem, gdyż mamy oficjalne potwierdzenie w postaci słów rzecznika rządu Piotra Müllera:

W drugim etapie i tak połączyliśmy część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki, co powoduje, że możemy nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze.

W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja.

Została ona potwierdzona również przez Ministra Zdrowia, który przedstawiał uproszczony plan wdrażania kolejnych etapów wspominając, że kolejny etap powinien nastąpić za 2 tygodnie od uruchomienia poprzedniego etapu, czyli właśnie w okolicach 18 maja.

Obecnie poza datą 18 maja pojawia się również w przestrzeni publicznej data 11 maja. Jaki będzie rzeczywisty termin otwarcia gabinetów dowiemy się już w najbliższym tygodniu. Warto jednak rozpocząć już działania na swoich stronach i mediach społecznościowych ukierunkowane na ponowne otwarcie salonów. Z naszymi Klientami tego typu kampanie wdrażamy już od poniedziałku – 4 maja.

Tagi

Zarządzanie gabinetem

Profesjonalne wsparcie dla kosmetologów, właścicieli gabinetów kosmetycznych, kosmetologicznych, fryzjerskich, gabinetów medycyny estetycznej. Marketing dla kosmetologów, wsparcie prawne, szkolenia, finanse i zarządzanie.

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close