Marketing gabinetuStrona i blog

Sprawdź czy Twoja strona jest mobilna!

Dziś o kwestii wydawałoby się oczywistej, czyli mobilności stron internetowych. Ogromna część z nas coraz częściej korzysta z Internetu na urządzeniach mobilnych, smartfonach, tabletach. Większość nowych stron internetowych jest projektowanych tak aby prawidłowo wyświetlały się na wszystkich rodzajach urządzeń, jednak ciągle pozostaje sporo stron internetowych, które zostały stworzone wcześniej lub stron z błędami, które uniemożliwiają przeglądanie stron chociażby na telefonach komórkowych.

Jak sprawdzić czy strona jest mobilna/responsywna?

Najprostszym sposobem wydaje się włączenie strony na swoim telefonie. Możesz jednak skorzystać z narzędzia udostępnionego przez Google, czyli Test optymalizacji mobilnej:

https://search.google.com/test/mobile-friendly

Po wejściu w link wpisujesz adres swojej strony strony lub bloga i klikasz Enter. System w ciągu kilkudziesięciu sekund przeanalizuje Twoją stronę i pokaże Ci wynik testu:

Dlaczego warto zadbać o mobilność/responsywność strony

  1. Ilość użytkowników urządzeń mobilnych – nie posiadając strony dostosowanej do wszystkich urządzeń po prostu tracisz szanse na zdobycie nowych Klientów.
  2. Wyższe pozycje w Google – Wyszukiwarka Google preferuje strony dostosowane do urządzeń mobilnych, oznacza to, ze znajdują się one wyżej w wynikach wyszukiwania.

Potrzebujesz stworzyć nową stronę gabinetu lub dostosować ją do urządzeń mobilnych?

Jeżeli test Google wykazał błędy w optymalizacji mobilnej Twojej strony i chcesz ją poprawić zgłoś się do mnie, pomogę dostosować Twoją stronę i poprawić błędy, lub stworzyć nową wersję strony Twojego gabinetu.

Kontakt: marketingkosmetologii@gmail.com | +48 730-612-693

Sławomir Wójcik

Specjalizuję się w marketingu usług profesjonalnych, od ponad 8 lat wspieram gabinety medyczne, gabinety medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Opracowuje marketingowe strategie rozwoju, projektuje strony internetowe, zajmuje się optymalizacją i pozycjonowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close