Szkolenie – Wypełniacze w zabiegach estetycznych (Kwas hialuronowy usieciowany) – część II

Kurs szkolenia dedykowany jest dla osób chcących rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie zaawansowanych technik wypełniania usieciowanym kwasem hialuronowym. Szkoleniowiec prezentuje technikę na połowie twarzy, kursanci pod okiem szkoleniowca wykonują samodzielnie zabieg na drugiej połowie twarzy.
Zakres szkolenia zaawansowanego:
- Omówienie struktur anatomicznych w obrębie twarzy
- zastosowanie kaniuli w zabiegach
- omówienie różnych technik zastosowania kaniuli
- typy kaniul i charakterystyka ich zastosowania
- zasady prawidłowego budowania implantu kwasu hialuronowego – konturowanie metodą liniową przy użyciu kaniuli i depozytową przy użyciu igły
- techniki modelowania ust
- techniki wypełnień bruzd przy użyciu kaniuli
- modelowanie policzków
- korekta grzbietu nosa
- modelowanie bródki
- modelowanie linii żuchwy
Agenda szkolenia:
10.00 -12.00 – wprowadzenie, część teoretyczna
- Przedstawienie szkoleniowca
- Omówienie produktów usieciowanego kwasu hialuronowego
- Omówienie technik modelowania i wypełniania
- Omówienie zasad prawidłowego budowania implantu kwasu hialuronowego
12.00 – 12.30 – przerwa obiadowa (zapewniamy ciepły poczęstunek, kawę, herbatę, wodę)
12.30 – 17.00 część praktyczna szkolenia (z możliwością przedłużenia)
- Każdy uczestnik ma do dyspozycji 1 ampułkostrzykawkę preparatu.
- Omówienie programu zabiegów na modelkach dostosowanych do istniejących defektów i nauka wykonywania tych zabiegów.
- Zabiegi na modelkach pod okiem doświadczonego szkoleniowca
- Podsumowanie
- Podpisywanie certyfikatów
- Przekazanie materiałów
Praktykowane na szkoleniu okolice zabiegowe zależą od wskazań występujących u modelek. Wskazania oceniane są podczas konsultacji przedzabiegowych przez szkoleniowca wspólnie z grupą kursantów. Może to skutkować tym, że nie wszystkie zabiegi z powyższej listy zostaną przepraktykowane podczas szkolenia z powodu braku modelki posiadającej określone wskazania. Natomiast każdy zabieg z powyższej listy zostanie dokładnie omówiony teoretycznie i dodatkowo każda z technik będzie wizualizowana filmami instruktażowymi o wysokiej rozdzielczości.
Materiały po szkoleniu:
- Certyfikat ukończenia szkolenia wydany przez: Instytut Młodości Zdrowe Piękno i Lek. Med. Karinę
- Materiały ze szkolenia:
– skrypt,
– formularz świadomej zgody
– wywiad kwalifikacyjny do zabiegu wypełniania usieciowanym kwasem hialuronowym
Szkolenie z zakresu zabiegów medycyny estetycznej przeznaczone są dla kosmetologów, pielęgniarek, ratowników medycznych i lekarzy. Gwarantujemy pomoc i stały kontakt przez cały czas po szkoleniu.
Cena: 1300zł